Sign In

x

Cep telefonları hastalık saçıyor olabilir dikkat ?

İngiliz The Sun gazetesine konuşan Ev Hijyeni Uluslararası Bilimsel Forumu Profesörü Sally Bloomfield, insanlar tarafından kullanılan en kirli alanların klozetler ve yerler olduğunu düşündüğünü belirtti. İnsanların farkında olmadan bu noktalara temas ettiğini ve bu nedenle devamlı dokunulan noktalara dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

Grip virüsü gibi bir virüsün dışarıda birkaç dakika içerisinde öleceğini belirten Bloomfield, norovirüsün saatlerce ve hatta kuru zemince günlerce yaşabileceğini söyledi. El yıkama alışkanlığının kazanılması gerektiğini ve telefon gibi sürekli kullanılan cihazların temiz tutulması gerektiğini dile getirdi.

Gün içerisinde saatlerce telefonlarımızla zaman geçiriyoruz. Hatta bulunduğumuz her ortamda sanki vücudumuzun bir parçasıymış gibi telefonlarımızdan ayrılmıyoruz. Uzmanlar, telefonla en çok vakit geçirilen yerin tuvaletler olduğunu söylüyor. Yapılan bir araştırmalar, tuvalette telefon kullananların oranının yüzde 90 olduğu gerçeğini de ortaya koyuyor.